-
Honnan kapok tájékoztatást a tervezett vizsgák időpontjairól?
Az alábbi linken, ahol a Budapesti Független Vizsgaközpontot és az adott szakmát / szakképesítést kell keresni: https://vizsgakozpont.e-kreta.hu/vizsgajelentkezes/meghirdetett-vizsgak
-
Honnan informálódhatok a vizsgák pontos menetéről (pl. a vizsgatevékenységekről, a rendelkezésre álló időkeretről, a sikerességi kritériumokról stb.?
Vizsgára jelentkezés előtt olvassa el az Innovatív Képzéstámogató Központ (https://www.ikk.hu) honlapján elérhető vizsgaleírásokat! A vizsgák leírása a szakképesítések esetében a programkövetelményekben (PK), az alapszakmák esetében pedig a képzési és kimeneti követelményekben (KKK) található.
-
Mi a vizsgára való jelentkezés menete?
1. Első lépésben regisztrálni kell az E-Kréta felületén: https://vizsgakozpont.e-kreta.hu.
2. A személyes adatok rögzítése után véglegesíteni kell a regisztrációt.
3. Miután a regisztráció során megadott mail-címre megérkezett a megerősítendő
értesítés (link), azt kattintással el kell fogadni.
4. Ismételten be kell lépni az E-Kréta felületére: https://vizsgakozpont.e-kreta.hu.
5. Ha a keresőmezőben elkezdjük begépelni a keresett szakmát /szakképesítést, – a program automatikusan felkínálja a szakma /szakképesítés pontos megnevezését, ígya legegyszerűbb azt itt, ilyen módon kattintással kiválasztani.
6. A program megjeleníti azokat a vizsgaközpontokat, ahol az adott vizsgára lehetséges jelentkezni. Válassza ki a Budapesti Független Vizsgaközpont által meghirdetett időpontok és helyszínek közül az Önnek legmegfelelőbbet.
7. A következő lépésben a vizsgajelentkezés– opcióra kattintva lehet elindítani a jelentkezést.
8. A regisztrált mail-cím és jelszó megadásával ismételten be kell jelentkezni.
9. A program segítségével ki kell tölteni az adatokat, felcsatolni a szükséges dokumentumokat, letölteni a jelentkezési lapot, aláírni és visszacsatolni az anyagot.
10. Fel kell csatolni a tanúsítványt is, amelyet a képző intézettől kapott a képzés zárását követően.
11. Amennyiben javító, vagy pótló vizsgát szeretne tenni, úgy az előző vizsgatörzslap-kivonatot is fel kell csatolni.
12. Amennyibben vizsgázóként felmentésre jogosult (verseny, diploma, egyéb speciális végzettség okán), úgy ezt az információt be kell jelölni a programban. Ezt követően ki kell tölteni a felmentési kérelmet is és aláírást követően vissza kell csatolni a program segítségével. Itt fontos, hogy indoklásként csatolja a felmentés alapjául szolgáló dokumentumot is.
13. A beküldés-opcióra kattintva jelentkezett a kiválasztott vizsgára. Fontos figyelembe venni, hogy a jelentkezési felületre 15 MB-nál nagyobb terjedelmű dokumentum nem tölthető fel.
-
Honnan tudhatom meg az oktatási (OM) azonosítómat?
Az információ a legegyszerűbben a képzőintézménytől (ahol a tanfolyamot végezte és ahol arról tanúsítványt is kapott) szerezhető be. Amennyiben rendelkezik (akár lejárt) diákigazolvánnyal, az OM-azonosító száma azon is fel van tüntetve.
-
Javító / pótló-vizsgát szeretnék tenni, hol tudom ezt jelölni a vizsgajelentkezés során?
A javító / pótló vizsgára való jelentkezést a 7. pontban kell jelölni a vizsgajelentkezése során („Javítóvizsgára vagy pótlóvizsgára szeretnék jelentkezni” -opció). Ezt követően meg kell adni a vizsga típusát, a sikertelen vizsga törzslapszámát, dátumát is. Végezetül fel kell csatolni az elektronikusan hitelesített törzslapkivonatot is.
Felhívjuk a figyelmet arra, hogy felmentési kérelmet nem kell benyújtania a sikeresen teljesített vizsgarészről! A törzslapkivonaton ugyanis minden elért (rész)eredmény fel van tüntetve, így a sikeres részt vizsgaközpontunk automatikusan beszámítja.
-
Mi a teendő, ha már rendelkezem korábbi vizsgán megszerzett (rész)eredménnyel?
A vizsgajelentkezés során be kell jelölni, hogy javító- vagy pótlóvizsgára szeretne jelentkezni és fel kell tölteni a törzslapkivonatot is.
Felhívjuk a figyelmet arra, hogy felmentési kérelmet nem kell benyújtania a sikeresen teljesített vizsgarészről! A törzslapkivonaton ugyanis minden elért (rész)eredmény fel van tüntetve, így a sikeres részt vizsgaközpontunk automatikusan beszámítja.
-
Felmentéssel rendelkezem, hol tudom ezt az információt jelölni a vizsgajelentkezés során?
A felmentésről szóló információt a vizsgajelentkezés 5. pontjában lehetséges jelölni az „új kérelem” -opció hozzáadásával. Az itt található sablont le kell tölteni, majd aláírva, vagy AVDH-val hitelesítve vissza kell csatolni a felmentést alátámasztó dokumentummal együtt.
Felmentési kérelmet kizárólag PK és KKK alapján lehet kérni (verseny, diploma, egyéb speciális végzettség).
-
Hol tudom megadni a jelentkezés folyamán, hogy más viseli a vizsgadíj költségét?
Az információ a vizsgajelentkezés 2. pontjában a „számlázási adatok” – fülön jelölhető meg.
-
Szükséges-e az eredeti aláírt vizsgajelentkezési lapot postázni a vizsgaközpontnak?
A jelentkezőnek a jelentkezési lapot elsősorban az E-Kréta felületén kell aláírásával (hagyományos aláírással) vagy digitálisan, AVDH-val) hitelesítve megküldenie a vizsgaközpontnak. Az E-Kréta felületéről letöltött jelentkezési lap itt, a rendszeren belül egyszerűen csatolható, így nincs szükség a jelentkezési lap postázására.
-
Kapok-e visszajelzést, hogy az általam beküldött dokumentumok megfelelőek-e?
A jelentkezési dokumentumokat a vizsgaszervező kollégák ellenőrzik. Az ellenőrzés folyamatáról a rendszer folyamatosan üzenetet küld.
-
Mikor számol a Budapesti Független Vizsgaközpont csökkentett vizsgadíjjal?
Csak az egyik vizsgatevékenységet (képesítő vizsga írásbeli vagy projekt) érintő javítóvizsga díja egységesen: 49.000 Forint. A mindkét vizsgatevékenységet érintő javítóvizsga esetén teljes vizsgadíjat kell fizetni.
-
Mikor és milyen formában kapom meg a vizsgadíjról szóló számlát?
A vizsgaközpont a vizsgadíjról elektronikusan számlát küld a jelentkezési lapon megjelölt költségviselőnek. A számlát a jelentkezési határidő lejárta után küldjük el mail-ben a számlázz.hu segítségével. A számlát átutalással lehet kiegyenlíteni, amelyhez a szükséges adatokat a kísérőlevél tartalmazza.
-
Mikor kapok tájékoztatást a pontos vizsgaidőpontokról és -helyszínekről?
A vizsga jegyzője a vizsga előtt 7 nappal, elektronikus levélben küldi meg a vizsgáról szóló részletes információkat a vizsgázóknak.
-
Nem tudok megjelenni a vizsgán, mi a teendőm?
A vizsga az E-Kréta felületén megjelölt jelentkezési határidőig anyagi vonzat nélkül lemondható. Ehhez írásban kell kérni a vizsgára jelentkezés törlését a vizsgakozpont@bgszc.hu címen.
A határidő lejárta utáni lemondásnak anyagi vonzata van. Amennyiben bármilyen okból nem tud a vizsgán megjelenni, mindenképp vegye fel a kapcsolatot vizsgaközpontunkkal!
-
A vizsga sikerességéről mikor kapok tájékoztatást?
A vizsga jegyzője a vizsga zárónapját követő 5 napon belül küldi ki a jelentkezés során megadott mail-címre a vizsgaközpont-vezető által meghozott döntést.
-
A bizonyítványt mikor és milyen formában tudom átvenni?
A rendszer és / vagy a vizsgaközpont értesítést küld a sikeresen vizsgázóknak, amely tartalmazza a bizonyítvány átvételének időpontját és helyszínét.
-
Mi az a vizsgatörzslap?
A vizsgaközpont a sikertelen vizsgáról az elektronikus vizsganyilvántartó-rendszerből részletes elektronikus dokumentumot, azaz vizsgatörzslapot állít ki. Azoknak, akiknek
nem sikerült a vizsgájuk, a vizsgaközpont automatikusan elküldi az ún. vizsgatörzslap-kivonatot, azaz a vizsgatörzslappal megegyező tartalmú kivonatot. A sikeresen vizsgázók bizonyítványt kapnak, amelyet a vizsgaközpontban vehetik át.
-
Hogyan kaphatom meg a vizsgatörzslap- kivonatomat?
A vizsgaközpont a vizsgatörzslap-kivonatot sikertelen vizsga esetén a vizsga zárását követően e-mailben, elektronikusan hitelesítve küldi ki a jelentkezéskor megadott e-mail címre.
-
Mi a különbség a javító- és a pótlóvizsga között?
Ha a vizsgázó a vizsgát neki fel nem róható okból (alátámasztva, igazolva) meg sem kezdte, vagy megkezdte, de befejezni nem tudta, azokból a vizsgatevékenységekből, amelyekből még nem vizsgázott, pótlóvizsgát tehet.
Javítóvizsgát kell tennie annak a vizsgázónak:
a) aki sikertelen vizsgát tett,
b) aki a vizsgán igazolható ok nélkül nem jelent meg, vagy azt megszakította,
c) akit szabálytalanság miatt a vizsga folytatásától eltiltottak.
Sikertelen vizsga esetén csak az elégtelenre értékelt vizsgatevékenységet kell megismételni. A b) és c) pontban meghatározott esetben a vizsgát teljes egészében meg kell ismételni.
-
Miért nem kapom meg az írásbeli vizsgaeredményemet e-mailben, vagy telefonon?
A vizsgaközpont a vizsga eredményéről részeredményt nem közöl, kivéve azon eseteket, amelyekben ezt a programkövetelmény előírja.
-
Sikeres vizsga esetén hogyan tudhatom meg vizsga egyes részeinek eredményét?
A vizsga részleteit tartalmazó törzslapkivonatot írásban kell kérelmeznie a vizsgakozpont@bgszc.hu mail-címen.
-
Ha a bizonyítvány átvételi napján nem tudok megjelenni, akkor mi a teendőm?
A vizsgaközponttal telefonon, vagy e-mailben lehetséges új időpontot egyeztetni.